Kwiaciarnia Orchidea Komolec Justyna
ul. Raciborska 54
44-285 Kornowac

tel. 32 419 10 80
kom. 604 233 034

mail: kontakt@orchidea-kornowac.pl

Image Alt

Florystyka funeralna

Wiązanki pogrzebowe

Przygotowujemy wieńce i wiązanki pogrzebowe oraz kompozycje nagrobne a wszystko to według państwa życzeń i preferencji. Wieńce i wiązanki pogrzebowe powinny być eleganckie i w stonowanych barwach. Wśród pokazanych na zdjęciach propozycji są wieńce pogrzebowe, wianuszki, wiązanki. Kompozycje kwiatowe wykonujemy zarówno ze sztucznych jak i świeżych kwiatów. Wykonana usługa obejmuje dostarczenie wieńca pogrzebowego bądź innej kompozycji kondolencyjnej do klienta w najbliższej okolicy. Szczególną uwagę zwracamy na preferencje naszych klientów, tak aby atmosfera, tonacja oraz składniki kompozycji kwiatowej odpowiadały ich oczekiwaniom. W wyborze wiązanki pogrzebowej, wieńca czy innej kompozycji warto sugerować się swoimi odczuciami i wybrać to, co uzna się za najpiękniejsze. Dzięki temu będzie to wiązanka czy wieniec, który najbardziej będzie współgrać z uczuciami. Można też wybierać sugerując się tym, co było bliskie osobie zmarłej, jakie to były kwiaty czy kolory. Taki wybór także płynie prosto z serca i jest doskonałym uczczeniem pamięci tej osoby.

Palmy, wieńce pogrzebowe

Palmy i wieńce pogrzebowe to obecnie najpopularniejsza forma ostatniego pożegnania za pomocą kwiatów. Wykonywane na florecie lub podkładzie z jodły. Do ich wykonania wykorzystuje się najczęściej róże, goździki, lilie, anturia. W zależności od preferencji osoby zamawiającej można je utrzymać w jednej gamie kolorystycznej lub jako wielobarwną kompozycję kwiatową. Do każdego wieńca lub palmy można dołączyć szarfę, która pełni funkcję bileciku wyrażającego nasze ostatnie pożegnanie.

Dekoracje na urnę i trumnę

Coraz częściej spotykaną dekoracją jest dekoracja urny. Ze względu na jej niewielkie rozmiary przeważają tu niewielkie kompozycje. Można wykonać również dekoracje samego wieczka, przyczepić ją do ściany urny lub położyć na niewielkim „dywanie” z kwiatów. Urnę zdobi się dwiema kompozycjami: większą z tyłu , a od przodu mniejszą – z tych samych kwiatów.